David Rusňák a investiční skupina DRFG


David RusňákDavid Rusňák a investiční skupina DRFG


David Rusňák je mecenáš a podnikatel, také předseda představenstva a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG. Narodil se 8. září 1978, je ženatý a má syna.

Sází na vztahy nejen rodinné, ale i kolegiální, které musí být velmi vřelé a přátelské. Ostatně, DRFG je zkratka David Rusňák Family Group a slovo „family“ je pro něj opravdu důležité. Miluje svou zem, kterou rád rozvíjí a podporuje. Je člověkem s velkou vizí, kterou umí dokonale naplňovat.

David Rusňák vyrostl v malé slovácké vesničce Labuty u Kyjova, a proto ví, co to znamená mít rodinu a přátele. Blízkost mezilidských vztahů vnáší i do svého podnikání. K byznysu se poprvé dostal na začátku milénia a první vydělané prostředky investoval do poradenství k evropským dotacím, do obchodu se stavební chemií a vývoje softwaru určeného pro sklady a továrny.


Investiční skupina DRFG


Své podnikatelské aktivity David Rusňák spojil v roce 2011 založením skupiny DRFG. Skupina se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a také finančních služeb. Do bohatého portfolia investiční skupiny patří i zakázkové krejčovství Galard nebo biofarma Labuty. Rád cestuje, miluje dobré jídlo a víno, českou i rakousko-uherskou kuchyni, kterou propaguje ve své restauraci Konfit. Investuje do umění, především do obrazů. Inicioval vznik Nadace DRFG i online ekonomického magazínu Peak.cz.

Skupina mimo jiné podporuje také mnoho sportovních a kulturních aktivit, jako je třeba partnerství s hokejovou Kometou Brno. To se navíc rozšířilo o generální partnerství se značkou podílových fondů CZECH FUND, a tato značka se stala hlavním partnerem i vynikající české tenistky Karolíny Plíškové.

5 zajímavostí o Davidovi Rusňákovi  

– Narozen 8.9.1978
– Zakladatel investiční skupiny DRFG
– Předseda představenstva a majoritní akcionář skupiny DRFG
– Sběratel obrazů, milovník vína a dobrého jídla
– Spoluzakladatel Nadace DRFG

5 faktů o skupině DRFG:

– Skupina byla založena roku 2011
– 3 hlavní pilíře – nemovitosti, telekomunikace, finance
– Přes 500 000 spokojených klientů ve finančních službách
– Aktiva za rok 2018: přes 7,36 mld. Kč
– Partner HC Kometa Brno

Zodpovědnost za svou zem


Pokračuje také skvělá spolupráce DRFG s celosvětově uznávaným mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech. Skupina DRFG podporovala v letech 2015–2019 mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a také fotografa a cestovatele Jirku Kolbabu.

Skupina je prostřednictvím Nadace DRFG partnerem i festivalu Meeting Brno. Významným projektem je podpora finanční gramotnosti mládeže z neúplných rodin nebo dětských domovů. Nadace pomáhá domovu Horizont v Kyjově, což je zařízení určené lidem s těžkým tělesným a mentálním postižením, a podporuje také brněnskou Diakonii.

 

DRFG se vrací na finančně poradenský trh

 

Finance jsou jednou z klíčových oblastí, na kterou se skupina zaměřuje. A právě finanční divize DRFG Finance loni významně posílila. Rozrostla se o několik finančně poradenských firem a koupila také online srovnávač finančních produktů ChytryHonza.cz. Díky tomu se o více než 500 tisíc klientů stará více než 1300 konzultantů a investičních specialistů.

Divize telekomunikací zase představila novou značku – Libli. Mezi poskytovateli internetu se tak objevila nová společnost, která vznikla konsolidací lokálních poskytovatelů telekomunikačních služeb z portfolia skupiny, a kterou tak využívá bezmála sto tisíc zákazníků. Počátkem roku 2019 došlo k plánovanému exitu Libli.

Rok 2018 byl pro skupinu významný také z pohledu nákupu nemovitostí. Nejprve šlo o soubor dvanácti obchodních zón umístěných napříč Českou republikou, další významnou investicí byl nákup obchodního parku v Litoměřicích, a do nemovitostního portfolia skupiny přibyl také historický dům v Údolní ulici v Brně. Celkem tak v loňském roce skupina do realit investovala přes 3 miliardy korun.

David RusňákStabilní zhodnocení nemovitostního fondu

 

Skvělých výsledků dosahuje i nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND. Klientům přináší stabilní zhodnocení, které se dlouhodobě pohybuje v rozmezí 4–5 %. Fond je otevřen prakticky každému, investovat do něj je totiž možné už od 500 korun.

Také v roce 2019 chce skupina DRFG pokračovat ve svém růstu. K tomu by ji mělo dopomoci nové šestičlenné představenstvo, jehož předsedou dál zůstává David Rusňák. Místopředsedou představenstva se nově stal Pavel Vyhnálek a dalším novým členem je Pavel Fráňa. Oba mají bohaté zkušenosti na významných top manažerských pozicích.


Více na www.davidrusnak.cz a www.drfg.cz

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde