David Rusňák a investiční skupina DRFG


David Rusňák

Předseda představenstva a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG David Rusňák, podnikatel a mecenáš se narodil 8. září 1978. Je vlastníkem investiční skupiny DRFG, což je zkratka David Rusňák Family Group. Slovo „family“ je opravdu důležité. David Rusňák, je ženatý a má syna. Sází na vztahy nejen rodinné, ale i kolegiální, které musí být velmi vřelé a přátelské. Na studený svět korporátů moc nevěří. Miluje svůj kraj a rád jej rozvíjí a podporuje. Je člověkem člověk s velkou vizí, kterou umí dokonale naplňovat.

David Rusňák ví, co je mít rodinu a přátele, vyrostl v malé slovácké vesničce Labuty u Kyjova. A blízkost mezilidských vtahů vnáší i do svého podnikání. K byznysu se poprvé dostal na začátku milénia a první vydělané prostředky investoval do poradenství k evropským dotacím, do obchodu se stavební chemií a vývoje softwaru určeného pro sklady a továrny.

Investiční skupina DRFG

Své podnikatelské aktivity v roce 2011 spojil David Rusňák založením skupiny DRFG. Investiční skupina DRFG se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a také finančních služeb. Založila nejprve dluhopisový investiční fond, následně fond nemovitostní a aktuálně připravuje fond energetický. Ty spravuje lichtenštejnská společnost CAIAC Fund Management. Za rok 2017 vykázala skupina konsolidovaná aktiva přesahující 4,3 miliardy korun a konsolidované výnosy přes 2 miliardu korun.

Podpora rodného kraje

Do bohatého portfolia investiční skupiny patří i zakázkové krejčovství Galard nebo biofarma Labuty. David Rusňák je Moravák a podporuje tak zdejší podnikatelské prostředí. Rád cestuje a poznání začleňuje do svého byznysu. Miluje dobré jídlo a víno, českou i rakousko-uherskou kuchyni, kterou propaguje ve své restauraci Konfit. Investuje do umění, především do obrazů. Inicioval vznik Nadace DRFG i online ekonomického magazínu Peak.cz. DRFG podporuje lokální sportovní a kulturní aktivity, jako je hokejová Kometa Brno či festivaly Meeting Brno a JazzFestBrno.

Více na www.davidrusnak.cz a www.drfg.cz

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde